sobota, 20 października 2012

Najlepsze książki... EVER! :)

Zanim przejdę do właściwego posta, chciałabym tylko zaznaczyć, że kolejność książek nie ma absolutnie nic wspólnego z tym, jak bardzo je lubię. Wszystkie kocham tak samo i mogłabym za nie oddać życie. 
Postanowiłam więc ułożyć je wg tego, kiedy pojawiły się na mojej liście "Najlepsze z najlepszych" w kategorii powieści.
W przypadku serii książek umieszczam okładkę pierwszego tomu.
Jedna z okładek w wersji angielskiej. Jeśli to komuś przeszkadza, przepraszam.

 Harry Potter - kto nie czytał, ma okazję dowiedzieć się, że ta fenomenalna pozycja opowiada o przygodach małego czarodzieja i jego przyjaciół.

 Percy Jackson - nieco mniej znana książka, a szkoda, bo w zupełności dorównuje Potterowi, jak zresztą reszta powieści, z którymi Was zapoznam. Podczas lektury ożywają bogowie greccy, a mity stają się prawdą. Genialne.

 Felix, Net i Nika - troje gimnazjalistów, kreujących własne losy i zmagających się z duchami, robotami i skarbami, a wszystko zaraz obok prowadzących spokojne życie koleżanek i kolegów. Ciekawe, zabawne, z wartką akcją. Czyta się!

 Trzej muszkieterowie - słynna opowieść o losach czterech przyjaciół. Sensacja i przygoda z domieszką historii. Honorowe miejsce na mojej półce.

 Flawia de Luce - jedenastoletnia dziewczynka, która rozwiązuje kryminalne zagadki nie gorzej niż Sherlock Holmes. Pełna recenzja: tu.

 Pepa, nie świruj! - pięć bestkumpelek i szara codzienność, której barw nadają same dziewczyny. Śmieszy do łez i bólu brzucha. Pełna recenzja: tu.


Pamiętnik grzecznego psa - niezwykłe życie zwykłego psa, który stara się być grzeczny... ale nie zawsze mu to wychodzi.

A jakie są Wasze ulubione książki?

6 komentarzy:

Nie radzę umieszczać w komentarzu adresu bloga, czy też różnorakich wariacji "zapraszam do mnie", ponieważ tylko marnujecie czas, ja i tak do Was zajrzę. Dziękuję za każdy miły komentarz.

Please do not add your blog's address. I'll visit you. Thank you for every nice comment:)